Basın Haberleri » Dergi Röportaj

 

 

      Firmamiz; SEVAL KABLO markasi ile enerji kablosu üretimine 1980 yilin da Denizli de ki tesisinde baslamistir. Seval Kablo, Çagdas Sirketler Grubu ‘nun bünyesinde bulunmaktadir. Üretimimiz de; Alçak gerilim, Pvc, HalogenFree, Xlpe Izoleli Kablolar, Kontrol Kumanda Kablolari, Zirhli Kablolar ve Özel Dizayn Kablolar bulunmaktadir. Ikinci 500 Büyük Sanayi Kurulusu siralamasinda 57.siraya yükselerek 75.olduk. Denizli Bölgesinde Ikinci 500 Büyük Sanayi Kurulusu siralamasinda bulunan sirketler arasinda 1. olmayi basardigimiz için çok mutluyuz.

     Basariyi sadece bir noktaya baglamanin dogru olmayacagi kanaatindeyim fakat bu basarinin altinda takim ruhunun yattigini söyleyebilirim. Ürün çesitliligini artirmamiz, hizli termin ve müsteri odakli özel hizmet vermemiz ve en önemlisi de Dünya Pazarinda geçerli olan birçok uluslararasi belgeye sahip olmamiz ve yenilerini eklememiz olmustur.

     2012 yilinda 3. çeyregi bitirirken ihracat yaptigimiz ülke sayimizi

24 ‘ten, 36 ‘ya çikarmayi basardik ve hedefimiz tek bir pazara bagli kalmayip her yil farkli bölgelere ulasmaya çalismak olacaktir. Iç piyasa da ise yapmis oldugumuz çalismalar sayesinde Seval Kablo kalitesi ve ürün çesitliligi ile birlikte 2012 yili için de birçok özel ve Devlet projelerin de yer aldik HalogenFree yani Alev Almayan ve Zehirli Gaz Çikarmayan Kablo üretimimizi 2011 yilina göre yaklasik olarak %300 arttirmayi basardik. Devam eden Ar-ge çalismalariyla 2013 yilinda yeni ürünlerle, yeni projelerde ve yeni pazarlarda yükselisimizi sürdürmeye devam edecegiz.

2012 yilinin 2011 yilina göre daha zorlu, daha riskli ve daha acimasiz geçtigini söyleyebilirim. Dünya konjektöründe ki degismeler, yasanan Arap Bahari, Avrupa da ki krizin giderek kontrolden çikmasi ve dogal olarak her üretici-ihracatçi gibi bizi de etkiledi. Yönetim Kurulunun 2011 sonunda almis oldugu bazi etkin ve keskin kararlar sayesinde biz bu krizden en az etkilenerek geçtigimizi ve geçecegimizi düsünüyorum. Rakamlari yüzdesel olarak söyleyebilirim. Iç pazarda 2011 yiliyla kiyasladigimizda bir büyüme gerçeklesmedi, fakat ihracatta almis ve yapmis oldugumuz dogru kararla %100 ihracat büyümesi gerçeklestirdik. 2012 ‘nin ikinci devresinde ilk 6 ayda yasadigimiz degerlerden farkli olacagini düsünmüyorum. Karamsar olmak istemiyorum. Hayal etmek basarmanin yarisi oldugunu ve basarmak için hep birlikte elimizden geleni yapacagimizi biliyorum. Bu zorlu maraton da Türkiye ‘nin Büyümesinde en çok katki saglayacak unsur IHRACATTIR. Seval Kablo ailesi olarak amacimiz devlet politikasi olan Ihracatta daha üst düzeye kendimizi tasimaktir.

 

 

 

 

2011 Yilinin Ikinci Yarisinda Ikinci Fabrika Tesisimizin yatirimina basladik. Toplam da 34.000m2 üzerine 18.000m2 si kapali alan olan tesisimizde Kasim ayinda gelmis ve gelecek olan yeni makina parkurlarimizla birlikte üretime baslayacak. Mevcut Kapasitemizi %40 ile %50 oraninda artis beklemekle birlikte yeni ürünlerle de olusturmak istedigimiz çesitliligi basarmis olacagiz. Orta ve Yüksek Gerilim Kablo imalatimiz için yatirim çalismalarimizin belli bir asamaya geldigini söyleyebilirim. 2013 yilinda bu yatirimlar hiz kesmeden devam edecektir.

 

      Çagdas Ahmet Turgut Kablo Limited Sirketi, 2006 yilin da Izmir Gida Çarsisi’nda Seval Kablo A.S. grup sirketlerinden biri olarak kurulmustur. Ankara, Istanbul ve Izmir’ de bayileri bulunmaktadir.

 

 

 

YÖNETIM KURULU ÜYESI

IHRACAT MÜDÜRÜ

 

ERSIN TURGUT